Ilmoittaudu harrasteryhmiin kevätkaudelle 2024 / ILMOITTAUDU TÄSTÄ
Porin Cheerleading AkatemiaJulkaistu: 13.12.2023 10.43

Ilmoittaudu harrasteryhmiin kevätkaudelle 2024 / ILMOITTAUDU TÄSTÄ

Ilmoittautuminen harrastejoukkueisiin aukeaa 18.12.2023 klo 06:00

Joukkueisiin täydennetään mukaan uusia harrastajia niin kauan, kun avoimia paikkoja on jäljellä. Ryhmät ovat todella suosittuja, joten teethän ilmoittautumisen mahdollisimman nopeasti. Paikat jaetaan ilmoittautumisjärjestyksessä. Ilmoittautumisen jälkeen olemme jokaiseen yhteydessä sähköpostitse, ja vahvistamme harrastuspaikan saamisen.

Porin Cheerleading Akatemian harrastejoukkueet harjoittelevat hyvässä ilmapiirissä, oppien lajitaitoja, sekä kanssakäymistä muiden kanssa. Meillä tytöt ja pojat ovat tervetulleita harrastamaan ja tutustumaan lajin pariin!

Cheerleading on mahtava joukkuelaji, jossa oppii monipuolisesti uusia taitoja, sekä löytää liikunnan riemun yhdessä joukkuekavereiden kanssa. Seuran joukkueet harjoittelevat seuran harjoitushallissa, PCA Gymillä, Porin Tiiliruukissa (Savipajakatu 2, 28610 Pori).

Harrastejoukkueiden kevätkausi 2024 alkaa viikolla 2. Ensimmäiset harjoitukset ovat Youth Deltalla pe 12.1. klo 16:30-18:00 ja Mini Epsilonilla ja Mikro Myyllä la 13.1. klo 14:00-15:00.

HARRASTEJOUKKUEET:

MIKRO MYY (2016-2018 syntyneet)

MINI EPSILON (2011-2015 syntyneet)

YOUTH DELTA (2009-2013 syntyneet)

Harrastejoukkueissa ikärajat eivät ole ehdottomia ja joukkueeseen voidaan ottaa myös niiden ulkopuolelta harrastajia. Tällöin huoltajan on kuitenkin hyvä olla yhteydessä seuraan info@porincheerleadingakatemia.fi ja voimme yhdessä miettiä lapselle/nuorelle sopivinta joukkuetta.

Kustannukset: lajimaksu 150 € / 6kk + seuran jäsenmaksu 40 €

Harjoitteluaika: Youth Delta perjantaisin klo 16:30-18:00, Mini Epsilon lauantaisin klo 14:00-15:00, Mikro Myy lauantaisin klo 14:00-15:00


Tervetuloa mukaan harrastamaan!

Lisätietoa ja yhteydenotot:

info@porincheerleadingakatemia.fiPorin Cheerleading Akatemia tarjoaa kaiken ikäisille turvallista liikuntaa laadukkaassa ja kehittyvässä valmennuksessa. Laadun merkkinä toimii Olympiakomitean seuralle myöntämä lasten ja nuorten Tähtimerkki.


Tähtiseura on Olympiakomitean, lajiliittojen ja liikunnan aluejärjestöjen seurojen laatuohjelma. Tähtimerkki on lupaus laadusta nykyisille ja uusille seuran jäsenille sekä heidän lähipiirilleen ja tukijoille. Tähtimerkki on osoitus modernista, ketterästä, vastuullisesta ja inhimillisestä toimintatavasta. Se vastaa erilaisten liikkujien tarpeisiin, mutta myös kehittyy heidän mukanaan.