Ilmoittaudu harrasteryhmiin syyskaudelle 2023 / ILMOITTAUDU TÄSTÄ
Julkaistu: 19.06.2023 17.30

Ilmoittaudu harrasteryhmiin syyskaudelle 2023 / ILMOITTAUDU TÄSTÄ

Ilmoittautuminen harrastejoukkueisiin aukeaa 24.7.2023 klo 06:00

Joukkueisiin otetaan mukaan uusia harrastajia niin kauan, kun avoimia paikkoja on jäljellä.

Porin Cheerleading Akatemian harrastejoukkueet harjoittelevat hyvässä ilmapiirissä, oppien lajitaitoja, sekä kanssakäymistä muiden kanssa. Meillä tytöt ja pojat ovat tervetulleita harrastamaan ja tutustumaan lajin pariin!

Cheerleading on mahtava joukkuelaji, jossa oppii monipuolisesti uusia taitoja, sekä löytää liikunnan riemun yhdessä joukkuekavereiden kanssa. Seuran joukkueet harjoittelevat seuran harjoitushallissa, PCA Gymillä, Porin Tiiliruukissa (Savipajakatu 2, 28610 Pori).

Harrastejoukkueiden syyskausi 2023 alkaa viikolla 32. Ensimmäiset harjoitukset la 12.8. Mini Epsilonilla klo 14:00-15:00 ja Mikro Myyllä klo 14:00-15:00.

HARRASTEJOUKKUEET:

MIKRO MYY (2016-2018 syntyneet) RYHMÄ ON TÄYNNÄ!

MINI EPSILON (2011-2015 syntyneet) RYHMÄ ON TÄYNNÄ!

Voimme ottaa joustavasti harrastajia uuteen Youth Delta joukkueeseen, vaikka harrastajan ikä ei sopisikaan tämän joukkueen ikähaarukkaan (2009-2013 syntyneet). Pyydämme harrastajia ilmoittautumaan Youth Delta joukkueeseen erillisen ilmoittautumislomakkeen kautta https://www.porincheerleadingakatemia.fi/uutiset/1...

Kustannukset: lajimaksu 130 €/6kk + seuran jäsenmaksu 30 € (molemmat joukkueet)

Harjoitteluaika: Mini Epsilon lauantaisin klo 14:00-15:00, Mikro Myy lauantaisin klo 14:00-15:00

Harrastejoukkueissa ikärajat eivät ole ehdottomia ja joukkueeseen voidaan ottaa myös niiden ulkopuolelta harrastajia. Tällöin huoltajan on kuitenkin hyvä olla yhteydessä seuraan ja voimme yhdessä miettiä lapselle/nuorelle sopivinta joukkuetta.

Tervetuloa mukaan harrastamaan!

Lisätietoa ja yhteydenotot:

info@porincheerleadingakatemia.fiPorin Cheerleading Akatemia tarjoaa kaiken ikäisille turvallista liikuntaa laadukkaassa ja kehittyvässä valmennuksessa. Laadun merkkinä toimii Olympiakomitean seuralle myöntämä lasten ja nuorten Tähtimerkki.


Tähtiseura on Olympiakomitean, lajiliittojen ja liikunnan aluejärjestöjen seurojen laatuohjelma. Tähtimerkki on lupaus laadusta nykyisille ja uusille seuran jäsenille sekä heidän lähipiirilleen ja tukijoille. Tähtimerkki on osoitus modernista, ketterästä, vastuullisesta ja inhimillisestä toimintatavasta. Se vastaa erilaisten liikkujien tarpeisiin, mutta myös kehittyy heidän mukanaan.