Ilmoittaudu harrastejoukkueisiin kevätkaudelle 2021

ILMOITTAUTUMINEN PCA HARRASTEJOUKKUEISIIN
Porin Cheerleading Akatemian harrastejoukkueet harjoittelevat hyvässä ilmapiirissä, oppien lajitaitoja, sekä kanssakäymistä muiden kanssa. Meillä tytöt ja pojat ovat tervetulleita harrastamaan ja tutustumaan lajin pariin!

Cheerleading on mahtava joukkuelaji, jossa oppii monipuolisesti uusia taitoja, sekä löytää liikunnan riemun yhdessä joukkuekavereiden kanssa. Seuran joukkueet harjoittelevat seuran harjoitushallissa, PCA Gymillä, Porin Tiiliruukissa (Savipajakatu 2, 28610 Pori).

Joukkueeseen valituille lähetetään sähköpostiin vahvistusviesti hakuajan päättymisen jälkeen.

Normaalin alustavan aikataulun mukaan harrastejoukkueiden kevätkausi alkaa viikolla 2. Seura kuitenkin seuraa vallitsevaa tilannetta ja toimii viranomaisten ja Suomen Cheerleadingliiton ohjeistuksen mukaan.

Mikäli herää kysymyksiä, olettehan yhteydessä seuran toimistoon: info@porincheerleadingakatemia.fi

HARRASTEJOUKKUEET:
MIKRO MYY
Ikäluokka: 5-7-vuotiaat
Harjoitteluaika: Lauantaina, klo 14:00-15:30.

MINI EPSILON
Ikäluokka: 8-13-vuotiaat
Harjoitteluaika: Lauantaina, klo 14:00-15:30.

BEETA
Aikuisten harrasteryhmä, joka ei kilpaile kevätkaudella 2021, vaan valmistautuu kilpailemaan syyskaudella 2021 (level 5-6).
Joukkueeseen voi hakeutua 2004 syntyneet ja sitä vanhemmat
Harjoitteluaika: Maanantai 16:30-18:00 ja keskiviikko 19:30-21:00
Valmentajat: Noora Ojanen ja Petra Kuusiluoma


   
Lisää uutisia
Porin Cheerleading Akatemia
«  Syyskuu   »
Kategoriat